Türkiye’nin En Eğlencelisi.

Global Dev Projeleri Ülkemiz İle Buluşturan Adresi.

Biz Kimiz?

Türkiye’nin ödüllü ve en büyük kapalı aile eğlence merkezi HUPALUPA’nın diğer kolu olan HUPALUPA EXPO ise uluslararası alanda büyük etki yaratan, popüler ve başarılı sergilerin yanı sıra büyük sahne şovlarını da Türkiye’ye getiren, global başarılara imza atan ve ana akım medyada kendisinden çokça söz ettiren etkinlikleri düzenleyen çok yönlü bir eğlence şirketidir.

Son yıllarda gerçekleştirilmiş Animal Balloon World, Nasa Space Adventure Sergisi ve The NBA Exhibition gibi önemli sergileri Türkiye’ye getiren HUPALUPA EXPO, bu organizasyonlarla global alanda da adını duyurmaya başarmıştır.

BODY WORLDS: Animal Inside-Out

Tüm dünyada; 6 kıtada, 34 ülke ve 140 şehirde 50 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayan Body Worlds, tüm zamanların en uzun süre açık kalan sergisi!

Filden zürafaya, keçiden yılan balığına, ahtapottan devekuşuna kadar 100’den fazla gerçek hayvan bedeninin kusursuz iç dünyasının, kaslarının, iskelet sisteminin ve damarlarının sanatsal bir anlayışla sunulduğu serginin küratörlüğünü Dr. Angelina Whalley yaparken, bilimsel ve tıbbi danışmanlığını ise İstanbul Üniversitesi–Cerrahpaşa üstleniyor.
Bilim ve sanatın bir arada yer aldığı bu benzersiz deneyim Aralık ayı itibarıyla Metropol İstanbul Ataşehir’de ziyarete açıldı.

ANIMAL BALLOON WORLD

Hollanda, İspanya, Belçika, İtalya, Fransa ve Avusturya başta olmak üzere pek çok ülkeden gelen en iyi balon artistleri ve Türkiye’den de 14 gönüllü öğrenciyle birlikte toplam 34 kişilik bir ekibin 7 gün boyunca çalışarak hayata geçirdiği müze, Türkiye’ye ilk kez HUPALUPA EXPO tarafından getirildi.

Büyüklüğü ve tasarım detaylarıyla dikkat çeken dev dinozor heykeli, HUPALUPA EXPO’ya Guinness başarısını getirdi.

40

Metre Yükseklik

40.000

Adet Balon

15

Kategoride Ödül

NASA SPACE ADVENTURE

4 yıl içinde 12 ülkede 4 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilen ve Türkiye’ye HUPALUPA EXPO farkıyla getirilen NASA SPACE ADVENTURE Sergisi, Metropol İstanbul’da da yoğun ilgiyle karşılandı. İçerisinde, dokunabildiğimiz gerçek ay taşının da bulunduğu ve eşsiz deneyimler sunan sergi, toplamda 200 bin ziyaretçi ağırladı.

Sergisi açılışı öncesi ses getiren bir gerilla reklam kampanyasına imza atıldı. Tüm şehirde ilgiyle karşılanan Gerilla Astronot.MARKETING TÜRKİYE ve BOOMSONAR tarafından düzenlenen BRANDVERSE AWARDS’TAN EN İYİ VİRAL PROJE ödülünü aldı.

200.000

Ziyaretçi

2.976

Adet Haber

84.000.000

Kişiye Erişim

THE NBA EXHIBITION

2 milyarı aşkın taraftarıyla dünyanın 1 numaralı spor ligine ait olan “NBA SERGİSİ” TÜRKİYE’DE METROPOL İSTANBUL’A GETİRİLDİ.

NBA temalı aktivitelerin yanında interaktif deneyimler sunan sergi; ziyaretçilere 20 farklı bölümde artırılmış ve sanal gerçeklik tecrübelerinden basketbol aktivitelerine, şampiyonluk kupası ile fotoğraf çekme fırsatından en yeni ve dinamik uygulamaları tanımaya kadar NBAʼnın renkli ve eğlenceli dünyasını ziyaretçilerle buluşturdu.

40.000

Ziyaretçi

772

Adet Haber

27.000.000

Kişiye Erişim